ROUND 7 - EASTERN CREEK RACEWAY
NOVEMBER 17 - 19

FLEXIRIDER INSURANCE FORMULA XTREME CUP

PROVISIONAL SERIES POINTS


Points AfterRound 7Round 7Round 7Round 7
Pos No NameRound 6PoleRace 1Race 2Race 3Total
177Michael FRASER (NSW) 330.5 1 25 25 25 406.5
231Cameron BARNES (QLD) 297 0 0 20 20 337
385Craig DOMASCHENZ (VIC) 260 0 17 18 18 313
42James VAN ROOYEN (SA) 238.5 0 13 15 0 266.5
5Shayne WHITELEY (VIC) 172 0 0 0 0 172
626Chris TROUNSON (VIC) 83 0 20 16 16 135
718Chris PANAYI (VIC) 119.5 0 4 6 4 133.5
8Chris WILLIAMS (VIC) 118 0 0 0 0 118
956Richard PARRY (NSW) 88.5 0 15 10 0 113.5
1044Peter GRASSER (WA) 73 0 12 13 14 112
1150Tim COWIE (NSW) 72.5 0 10 12 9 103.5
1286Anton KOKSHOORN (QLD) 71 0 18 14 0 103
1314Craig NICHOLSON (VIC) 86 0 1 1 5 93
14Scott PERTZEL (VIC) 93 0 0 0 0 93
1553Bill MIDDLETON (QLD) 86.5 0 5 0 0 91.5
16Christan CASELLA (VIC) 85 0 0 0 0 85
175Danny HIGGINS (VIC) 83 0 0 0 0 83
18Mark CARRUTHERS (ACT) 77 0 0 0 0 77
19Craig TURNER (QLD) 70 0 0 0 0 70
2021Michael RIDDLE (ACT) 48.5 0 9 5 7 69.5
2175Bradd McCONNELL (SA) 68 0 0 0 0 68
22Darren KEENE (QLD) 58 0 0 0 0 58
2323Shane ROBINSON (QLD) 24 0 14 3 15 56
2489Mark HATCH (NSW) 30 0 0 11 13 54
25Brendan PREST (VIC) 51 0 0 0 0 51
26Dean BONTHORNE (VIC) 51 0 0 0 0 51
2771Aaron BONACINA (NSW) 0 0 16 17 17 50
2899Chris CORCORAN (NSW) 44 0 2 0 0 46
29Simon CHAPMAN (SA) 44 0 0 0 0 44
30John BREWSTER (TAS) 39 0 0 0 0 39
31William HOUGH (WA) 35 0 0 0 0 35
3215Spiro CHERETIS (NSW) 18 0 6 4 6 34
33Chris SALI (VIC) 32 0 0 0 0 32
34Michael MATHER (VIC) 31 0 0 0 0 31
35Stephen LIDDICOAT (SA) 30 0 0 0 0 30
36Adam CHRISTIE (SA) 29 0 0 0 0 29
3716Gino REVIGLIO (QLD) 0 0 8 7 11 26
3822David THOMAS (NSW) 1 0 7 8 10 26
39Dave BUCKINGHAM (NSW) 26 0 0 0 0 26
40Quentin BLAZLEY (TAS) 25.5 0 0 0 0 25.5
4148Paul GASTON (QLD) 0 0 11 2 12 25
42Alistair REID (QLD) 25 0 0 0 0 25
43Paul COX (WA) 22 0 0 0 0 22
4459Michael McLINDEN (NSW) 18 0 0 0 3 21
45Daniel MUTTON (SA) 20 0 0 0 0 20
46Matt JOHNS (QLD) 19 0 0 0 0 19
47Jack TABAIN (WA) 19 0 0 0 0 19
4867Graham TOLLEY (NSW) 0 0 0 9 8 17
4937Nigel BRYAN (NSW) 17 0 0 0 0 17
50Guy KIRKMAN (QLD) 16 0 0 0 0 16
51Gary GEARY (WA) 15 0 0 0 0 15
52Ben SCOTT (VIC) 14 0 0 0 0 14
53Michael MAHER (NSW) 14 0 0 0 0 14
54Michael PREST (VIC) 13 0 0 0 0 13
55Stuart MILLS (NSW) 13 0 0 0 0 13
56James ABEY (TAS) 12 0 0 0 0 12
57Paul SAADE (SA) 12 0 0 0 0 12
58Raphael HARKER (WA) 10 0 0 0 0 10
59Jordan COLEMAN (VIC) 10 0 0 0 0 10
60Marco BORTOLUSSI (NSW) 10 0 0 0 0 10
61Gerod BLOOMFIELD (QLD) 9 0 0 0 0 9
6274Ian ANDREWS (SA) 8 0 0 0 0 8
63Andrew COOLLEDGE (VIC) 8 0 0 0 0 8
64Dale BROADFOOT (NSW) 8 0 0 0 0 8
6543Phillip GADD (NSW) 4 0 0 0 2 6
66Darren HALL (NSW) 6 0 0 0 0 6
6761Matthew GRIFFIN (VIC) 5 0 0 0 0 5
68Paul FITZPATRICK (QLD) 5 0 0 0 0 5
69Michael BLUNDEN (SA) 5 0 0 0 0 5
7040Rick FITZSIMMONS (NSW) 0 0 3 0 1 4
7134Paul CANE (QLD) 4 0 0 0 0 4
72Peter BOWD (QLD) 4 0 0 0 0 4
73Scott EVANS (NSW) 2 0 0 0 0 2
74Raymond KAMLEH (SA) 1 0 0 0 0 1
75Graeme KEEN (VIC) 1 0 0 0 0 1

Chief Time Keeper: Scott Laing Clerk of Course: Peter Smith